Sydney i Nowa Zelandia

Szczegóły oferty

Kod oferty:
Miejsce: Nowa Zelandia
Długość pobytu: 28 dni
Termin wyjazdu: dowolne
Miejsce wylotu: dowolne
Cena: 19 751 zł/os.

Zdjęcia (od lewej): 1. Park Narodowy Abel Tasman - Stirling Images, 2. Jezioro Wakatipu/ Queenstown - Ben Crawford, 3. Fiordland/ Milford Sound latem - Rob Suisted, 4. Zatoka Wysp (Bay of Islands)- Destinaton Northland, 5. Auckland - Scott Venning, 6. Punakaiki - Julian Apse, 7. Jezioro Tekapo - Fraser Clements, 8. Auckland - Tourism New Zealand, 9. Dunedin - David Wall, 10. Wellington - Rob Suisted

Program wyjazdu: Sydney i Nowa Zelandia


Czas trwania: 28 dni (24 noce w hotelach)
Dostępność: cały rok
Typ:


Dzień 1 - 2: Wylot z Polski - Przelot do Singapuru
Wylot z Warszawy do Singapuru. Przylot do Singapuru w godzinach wieczornych.
Nocleg # 1 w hotelu Peninsula Excelsior 3.5*, Singapur
 
Dzień 3: Singapur (śniadanie)
Czas wolny.
Nocleg #2 w hotelu Peninsula Excelsior 3.5*, Singapur
 
Dzień 4: Singapur -  Sydney (śniadanie)
Czas wolny.
Wylot z Singapuru do Sydney (Australia) w godzinach wieczornych.

Dzień 5: Sydney
Przylot do Sydney w godzinach rannych.
Czas do własnej dyspozycji.
Nocleg #3 w hotelu Travelodge Wynyard 3.5*, Sydney
 
Dzień 6: Sydney - Góry Błękitne - Sydney (śniadanie, lunch)
Wczesnym ranem wyjazd z hotelu i w programie całodniowa wycieczka w słynne Góry Błękitne położone na terenie jednego z najpiękniejszych parków narodowych Australii - niesamowite kontrasty kolorystyczne, ogromne przestrzenie, nienaruszona australijska przyroda. Góry Błękitne swoją nazwę zawdzięczają porastającym je eukaliptusom uwalniającym olejki eteryczne dające wrażenie niebieskiej mgiełki unoszącej się w powietrzu. W programie Echo Point - punkt widokowy i rozciągające się stąd wspaniałe widoki na znaną formację skalną Trzy Siostry (Three Sisters) i związane z nią legendy aborygeńskie. Następnie wizyta w ciekawym i malowniczo położonym miasteczku Leura i pyszny dwudaniowy obiad.
W dalszym planie dnia wizyta w parku Featherdale Wildlife i interaktywne spotkanie z australijskimi zwierzętami - okazja do zrobienia fotek z kangurami i samym koalą!
Powrotny rejs do Sydney rzeką Parramatta to jeszcze jedna z atrakcji dzisiejszego dnia.
Nocleg #4 w hotelu Travelodge Wynyard 3.5*, Sydney
 
Dzień 7: Sydney (śniadanie)
Czas wolny.
Nocleg #5 w hotelu Travelodge Wynyard 3.5*, Sydney
 
Dzień 8: Sydney - Christchurch (śniadanie)
Przelot z Sydney (Australia) do Christchurch (Nowa Zelandia, Wyspa Południowa).
Odbiór samochodu z wypożyczalni na lotnisku.
Christchurch to największe miasto na Wyspie Południowej, uważane za jedno z najpiękniejszych miast, niestety mocno dotknięte trzęsieniami ziemi w 2010 i 2011 roku, obecnie w dużej mierze odbudowane. Jest znane jako miasto ogrodów i uważane za najbardziej angielskie miasto poza Anglią.
Nocleg #6 w hotelu Heartland Hotel 3.5*, Christchurch
 
Dzień 9: Christchurch - Lake Tekapo (śniadanie)
Dzisiejsza trasa wiedzie przez ważny region rolniczy Canterbury Plains i mający stepowy charakter region McKenzie Country porośnięty niezwykłą trawą, tussock grass, osiągającą wysokość nawet 6m i spotykaną jedynie na terenie Nowej Zelandii. Po drodze malownicze jezioro Tekapo i w pobliżu uroczy kościółek Dobrego Pasterza (Church of the Good Shepherd) pięknie harmonizujący z otoczeniem. Widok z okna Kościoła na turkusowe wody jeziora Tekapo i na pokryte śniegiem wierzchołki Alp Południowych jest niesamowity.
Nocleg #7 w hotelu Peppers Bluewater Resort 4*, Lake Tekapo

Dzień 10: Lake Tekapo - Dunedin (śniadanie)
Trasa w kierunku południowo-wschodniego wybrzeża Oceanu Spokojnego, po drodze miasteczko Oamaru znanego z rzemiosła artystycznego, wspaniałych wiktoriańskich budowli ozdobionych rzeźbieniami w lokalnym białym wapieniu, kolonii pingwinów i historycznego centrum. W okolicy tuż przy drodze tajemnicze Moeraki Boulders - ogromne głazy rozproszone po plaży poruszające wyobraźnię i będące przedmiotem ciekawych maoryskich legend. Dalsza droga prowadzi wzdłuż malowniczego wybrzeża do eleganckiego miasta Dunedin założonego w 1848 roku i znanego ze swojego szkockiego charakteru.
Nocleg # 8 w hotelu Kingsgate Hotel 3.5*, Dunedin

Dzień 11: Dunedin - Te Anau (śniadanie)
Trasa prowadzi do Parku Narodowego Fiordland wpisanego na listę światowego dziedzictwa. To najbardziej dziewicza część Nowej Zelandii zachwycająca niesamowitą przyrodą i krajobrazami. Nocleg w miasteczku Te Anau uważanym za bramę do Parku Narodowego Fiordland.
Nocleg #9 w hotelu Kingsgate Hotel 3.5*, Te Anau
 
Dzień 12: Te Anau - Milford Sound/ Fiordland - Te Anau (śniadanie)
Dzisiaj trzeba wyruszyć wcześnie rano do Milford Sound, jednego z najbardziej znanych fiordów i jednej z największych atrakcji Nowej Zelandii. Trasa drogą Milford Road z Te Anau do Milford uchodzi za jedną z najpiękniejszych alpejskich dróg na świecie. W programie rejs wycieczkowy po Fiordzie Milford i Morzu Tasmańskim. Późnym popołudniem powrót do Te Anau.
Nocleg #10 w hotelu Kingsgate Hotel 3.5*, Te Anau
 
Dzień 13: Te Anau - Queenstown (śniadanie)
Trasa prowadzi do miasta Queenstown przepięknie położonego nad wspaniałym jeziorem i często określanego mianem St. Moritz południowego Pacyfiku. W drodze warto zatrzymać się na zakupy w miejscowościach Lumsden i Mossburn lub małym miasteczku Kingston położonym na południowym krańcu jeziora Wakatipu znanym kiedyś z kolei parowej. Ostatnie kilometry dzisiejszej trasy prowadzą brzegiem niezwykle malowniczego jeziora Wakatipu. Queenstown to wytworne miasto chętnie odwiedzane przez turystów.
Nocleg #11 w hotelu Heartland Hotel 3.5*, Queenstown
 
Dzień 14: Queenstown (śniadanie)
Cały dzień w Queenstown! Miasto znane jest jako światowa stolica sportów ekstremalnych lub adrenalinowa stolica świata. Można tu spróbować skoków na bungee, jet boatkingu, raftingu, skydivingu, paraglidingu czy efektownego zorbingu - staczania się po stoku w olbrzymiej przezroczystej kuli. W okolicy znajduje się Kiwi Birdlife Park, gdzie można wybrać się na spotkanie z miejscowymi gatunkami ptaków np. kiwi - symbolem Nowej Zelandii.
Nocleg #12 w hotelu Heartland Hotel 3.5*, Queenstown
 
Dzień 15: Queenstown - Wanaka - Lodowiec Foxa (śniadanie)
Kierując się na północ dojeżdżamy do miasteczka Wanaka w pobliżu Parku Narodowego Mount Aspiring. Dalsza trasa biegnie wzdłuż jezior Wanaka i Hawea w otoczeniu ośnieżonych szczytów górskich. Następnie droga prowadzi w kierunku West Coast do Haast Pass (przełęcz) aż do Lodowca Foxa, jednej z głównych atrakcji zachodniego wybrzeża. Zarówno Lodowiex Foxa jaki i sąsiedni Lodowiec Franciszka Józefa docierają do wilgotnych lasów deszczowych i spływają do morza. Niesamowite widoki!
Nocleg # 13 w motelu Lake Matheson Motel 4*, Fox Glacier

Dzień 16: Lodowiec Foxa - Hokitika - Punakaiki (śniadanie)
Rano proponujemy spacer wokół jeziora Matheson - wspaniałe widoki, ośnieżone wierzchołki gór odbijające się w przejrzystych wodach jeziora położonego w pobliżu dziewiczych lasów deszczowych. Następnie droga biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża do miasteczka Hokitika kiedyś w czasach gorączki złota dobrze prosperującego, a obecnie znanego z rzeźbienia w nefrycie. Dalsza trasa przez Greymouth do Punakaiki gdzie koniecznie trzeba zobaczyć niezwykłe naleśnikowe skały (Pancake Rocks), formacje skalne wyglądające jak sterty skamieniałych naleśników.
Nocleg # 14 w hotelu Punakaiki Resort 3.5*, Punakaiki

Dzień 17: Punakaiki - Nelson (śniadanie)
Trasa wzdłuż malowniczego Parku Narodowego Paparoa, niezwykłe krajobrazy, liczne wąwozy, jaskinie, drzewa palmowe nikau palm. Po drodze piękne okolice Buller Gorge i słoneczne Nelson, miasto położone pośród zielonych wzniesień nad lazurowymi wodami morza. W okolicy winnice, sady, piaszczyste plaże.
Nocleg # 15 w hotelu Grand Mercure Nelson Monaco Resort 4.5*, Nelson

Dzień 18: Nelson (śniadanie)
Proponujemy wybrać się do Parku Narodowego Abel Tasman, to przepiękne miejsce z lasami deszczowymi, szmaragdowymi wodami morza, zatokami, zatoczkami, lagunami, wysepkami, złotymi i pomarańczowymi plażami. Można wybrać się na pieszy spacer jedną z wielu tras, popływać kajakiem lub poleniuchować na jednej z idyllicznych plaż.
Nocleg # 16 w hotelu Grand Mercure Nelson Monaco Resort 4.5*, Nelson

Dzień 19: Nelson - Picton - Wellington (śniadanie)
Po śniadaniu wyjazd do Picton, małego miasteczka portowego.
Zwrot samochodu na przystani w Picton.
Prom do Wellington (Wyspa Północna) i przeprawa przez Cieśninę Cooka. Po drodze piękna sceneria Marlborough Sounds, niebiańskie odcienie zieleni i błękitu. Wellington jest stolicą Nowej Zelandii, piękne miasto porównywane często do San Francisco.
Odbiór samochodu z wypożyczalni.
Nocleg # 17 w hotelu West Plaza Hotel 3.5-4*, Wellington

Dzień 20: Wellington - Wairarapa - Napier (śniadanie)
Trasa w kierunku wschodniego wybrzeża, po drodze Rimutaka Hills, Wairarapa, liczne gospodarstwa rolne, uprawy winnej latorośli. Napier to urocze miasto znane z pięknej architektury określane światową stolicą art deco, odbudowane po silnym trzęsieniu ziemi w 1931 roku. Okolice Napier i zatoki Hawke to krajobraz licznych winnic, sadów owocowych, hodowli pasterskich i upraw lawendy.
Nocleg # 18 w hotelu Scenic Hotel Te Pania 4*, Napier

Dzień 21: Napier - Taupo - Rotorua (śniadanie)
W drodze do Rotorua przystanek w okolicach Taupo, największego jeziora w Nowej Zelandii powstałego ok. 2000 lat temu na skutek olbrzymiej erupcji wulkanicznej. Piękne widoki i mnóstwo atrakcji np. wycieczki łodziami, kajakami, skoki na bungee, łowienie pstrągów. Rotorua to jedna z najważniejszych atrakcji Nowej Zelandii ze względu na bogactwo zjawisk geotermalnych, jest to także ważny ośrodek kultury maoryskiej.  W okolicy Te Puia Thermal Park, Waimangu Volcanic Valley - mnóstwo kolorowych i ciekawych miejsc w postaci gejzerów, gorących źródeł, kipiących błotem sadzawek etc.
Nocleg # 19 w hotelu Sudima Hotel 3.5*, Lake Rotorua

Dzień 22: Rotorua - Waitomo - Auckland (śniadanie)
Pierwszym przystankiem są jaskinie Waitomo znane z niezwykłych form naciekowych utworzonych na skutek długotrwałego działania wody na skały wapienne, groty oświetlają tysiące świetlików. Dalsza trasa wiedzie do Auckland - Miasta Żagli.
Nocleg # 20 w hotelu Hotel Grand Chancellor 3.5-4*, Auckland City

Dzień 23: Auckland - Bay of Islands/ Paihia (śniadanie)
Malownicza trasa do Zatoki Wysp (Bay of Islands) prowadzi wzdłuż wybrzeża hisbiskusowego, rosną tu okazałe drzewa pohutukawa zwane drzewami bożonarodzeniowymi latem pięknie kwitnące na czerwono. Zatoka wysp to urokliwe miejsce, słoneczne, otoczone malowniczymi wzgórzami, woda w zatoce na kolor turkusowy a plaże są piękne.
Nocleg # 21 w hotelu Crisdon Castle 4.5*, Paihia

Dzień 24 i 25: Bay of Islands/ Paihia (śniadanie)
Czas do własnej dyspozycji. Można wybrać się na wycieczkę wzdłuż 90-milowej plaży na przylądek Reinga (Cape Reinga) lub na wycieczkę do miasta Russell, można też odwiedzić historyczne Waitangi, gdzie w 1840 roku podpisano traktat z Maorysami.
Nocleg # 22 i # 23 w hotelu Crisdon Castle 4.5*, Paihia

Dzień 26: Bay of Islands/ Paihia - Auckland (śniadanie)
Podróż powrotna do Auckland. Ostatnia noc w Nowej Zelandii.
Nocleg # 24 w hotelu Hotel Grand Chancellor 3.5-4*, Auckland City

Dzień 27: Auckland - Polska (śniadanie)
Oddanie samochodu na lotnisku.
Żegnamy się z Krajem Długiej Białej Chmury! E noho ra Nowa Zelandio!
Wylot z Auckland do Polski.

Dzień 28: Powrót do Polski
Przylot do Polski.


Informacje dodatkowe o ofercie:

Cena wyjazdu*:
*Cena podana w ofercie nie jest gwarantowana i jest uzależniona od cen biletów lotniczych, sezonu, dostępności hoteli, kursu wymiany walut etc. w dniu dokonywania płatności
 
Cena zawiera:
- loty na trasach Warszawa - Singapur, Singapur - Sydney, Sydney - Christchurch, Auckland- Warszawa z wszystkimi opłatami i podatkami
- zakwaterowanie 2 noce w Singapurze, 3 noce w Sydney (Australia) i 19 nocy w Nowej Zelandii w hotelach 3.5* do 4.5* podanych w programie
- 2 śniadania w Singapurze, 3 śniadania W Sydney, 19 śniadań w Nowej Zelandii
- 1 lunch w Górach Błękitnych (Australia)
- wycieczka w Góry Błękitne (Australia)
- rejs po rzece Parramatta w drodze powrotnej z Gór Błękitnych do Sydney (Australia)
- wizyta w parku  Featherdale Wildlife (Australia)
- wypożyczony samochód wraz z ubezpieczeniem bez limitu kilometrów, Nowa Zelandia (Dzień 8 – Dzień 27)
- rejs wycieczkowy po Milford Sound (Fiordland, Nowa Zelandia)
- wycieczka do jaskiń Waitomo wraz z lokalnym przewodnikiem (Nowa Zelandia)
- bilet na prom z Picton (Wyspa Południowa) do Wellington (Wyspa Północna)
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu TU Signal Iduna Polska S.A.
- lokalne podatki
 
Cena nie zawiera:
- transferów lotnisko- hotel i hotel – lotnisko w Singapurze i Sydney
- paliwa do wypożyczonego samochodu
 
Lista proponowanych hoteli 3.5*- 4.5*zawartych w programie:
1) SINGAPUR - PENINSULA EXCELSIOR 3.5*, 2 noce
http://www.ytchotels.com/peninsulaexcelsior/
2) AUSTRALIA, Sydney - TRAVELODGE WYNYARD 3.5*, 3 noce
http://www.travelodge.com.au/travelodge-wynyard-sydney-hotel/home
3) NOWA ZELANDIA, Christchurch - HEARTLAND HOTEL 3.5*, 1 noc
https://www.scenichotelgroup.co.nz/locations/new-zealand/christchurch/heartland-hotel-cotswold
4) NOWA ZELANDIA, Lake Tekapo - PEPPERS BLUEWATER RESORT 4*, 1 noc
https://www.peppers.co.nz/clearwater/
5) NOWA ZELANDIA, Dunedin - KINGSGATE HOTEL 3.5*, 1 noc
https://www.millenniumhotels.com/en/dunedin/kingsgate-hotel-dunedin/
6) NOWA ZELANDIA, Te Anau – KINGSGATE HOTEL 3.5*, 2 noce
https://www.millenniumhotels.com/en/te-anau/kingsgate-hotel-te-anau/
7) NOWA ZELANDIA, Queenstown – HEARTLAND HOTEL 3.5*, 2 noce
https://www.scenichotelgroup.co.nz/locations/new-zealand/queenstown/heartland-hotel-queenstown
8) NOWA ZELANDIA, Fox Glacier - LAKE MATHESON MOTEL 4*, 1 noc
https://www.lakematheson.co.nz/
9) NOWA ZELANDIA, Punakaiki - PUNAKAIKI RESORT 3.5*, 1 noc
https://www.punakaikiresort.co.nz/
10) NOWA ZELANDIA, Nelson - GRAND MERCURE NELSON MONACO RESORT 4.5*, 2 noce
https://www.monacoresort.co.nz/
11) NOWA ZELANDIA, Wellington - WEST PLAZA HOTEL 3.5-4*, 1 noce
http://www.westplaza.co.nz/
12) NOWA ZELANDIA, Napier - SCENIC HOTEL TE PANIA 4*, 1 noc
https://www.scenichotelgroup.co.nz/locations/new-zealand/napier/scenic-hotel-te-pania
13) NOWA ZELANDIA, Lake Rotorua - SUDIMA HOTEL 3.5*, 1 noc
https://www.sudimahotels.com/locations/lake-rotorua//
14) NOWA ZELANDIA, Auckland - HOTEL GRAND CHANCELLOR 3.5-4*, 2 noce
https://www.grandchancellorhotels.com/hotel-grand-chancellor-auckland-city
15) NOWA ZELANDIA, Paihia - CRISDON CASTLE 4.5*, 3 noce
http://www.crisdoncastle.co.nz/

 


Zapraszamy!