Nowa Zelandia samochodem

Szczegóły oferty

Kod oferty:
Miejsce: Nowa Zelandia
Długość pobytu: 22 dni
Termin wyjazdu: dowolne
Miejsce wylotu: dowolne
Cena: 16 267 zł/os.

Zdjęcia (od lewej): 1. Park Narodowy Abel Tasman - Ian Trafford, 2. Fiordland - Tourism New Zealand, 3. Zatoka Hawkes (Hawkes Bay) - Rob Suisted, 4. Rotorua - Chris McLennan, 5. Auckland - Scott Venning, 6. Christchurch - David Swanson, 7. Jezioro Tekapo - Sergio Del Rosso, 8. Zatoka Wysp (Bay of Islands) - David Wall, 9. Auckland - Chris McLennan, 10. Wellington - Rob Suisted

 

Program wyjazdu: Nowa Zelandia samochodem


Czas trwania: 22 dni (18 nocy na miejscu)
Dostępność: cały rok
Typ:


Dzień 1 - 2: Wylot z Polski - Przelot do Nowej Zelandii
Wieczorny wylot z Warszawy do Auckland.
Łączny czas przelotu to ok. 25 godzin. Różnica czasu w Nowej Zelandii to GMT +12 godzin.
 
Dzień 3: Przylot do Auckland
Przylot do Auckland.
Odbiór samochodu z wypożyczalni.
Auckland znane jest jako Miasto Żagli. Krajobraz miasta ukształtowały wulkany i morze. Można podjechać pod Mt Eden (jeden z wygasłych wulkanów) i stamtąd podziwiać malowniczą panoramę miasta.
Nocleg #1 w hotelu Bavaria B&B, Auckland
 
Dzień 4: Auckland - Dargaville - Waipoua Kauriwald - Paihia (śniadanie)
Rano wyjazd z Auckland malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża hibiskusowego do Matakohe. Tutaj można odwiedzić znane muzeum drzewa kauri i papieru. Po południu przyjazd do lasu Waipoua Kauri Forest gdzie rosną olbrzymie liczące 1500 lat drzewa kauri obok okazałych paproci drzewiastych i wielu gatunków drzew liściastych. Dalsza droga prowadzi przez Opononi, wzdłuż zatoki Hokianga 9Bay of Hokianga) do Zatoki Wysp (Bay of Islands).
Nocleg #2 w hotelu Marlin House, Paihia
 
Dzień 5: Paihia (śniadanie)
Dzisiaj można wybrać się na wycieczkę wzdłuż 90-milowej plaży na przylądek Reinga (Cape Reinga) na północy Wyspy Północnej lub zdecydować się na rejs po Zatoce Wysp i zobaczyć sławną bramę skalną tzw. Hole in the Rock. Można też pojechać do miasta Russell - najstarszego miasta Nowej Zelandii i byłej stolicy, potem odwiedzić Waitangi, gdzie w 1840 roku podpisano ważny traktat z Maorysami. 
Nocleg # 3 w hotelu Marlin House, Paihia
 
Dzień 6: Paihia - Auckland - Coromandel (śniadanie)
Rano wyjazd w kierunku Whangarei, ulubionego miejsca wypadów weekendowych mieszkańców Auckland. Miasto znane jest z malowniczego portu, gdzie cumują jachty z całego świata, pięknych, czystych plaż i przybrzeżnych wysp; jest tu też mnóstwo dobrych kawiarni,  restauracji, galerie  i sympatyczne sklepiki z rękodziełem. W mieście można również odwiedzić muzeum zegarów. W dalszej części dnia droga prowadzi do miasta Thames będącego bramą na półwysepu Coromandel (Coromandel Peninsula). Można przespacerować się uliczkami miasteczka i zapoznać z historią tego miejsca. Półwysep Coromandel to niezwykle urokliwe miejsce znane z niesamowitych morskich pejzaży i wspaniałych plaż.
Nocleg #4 w hotelu Thorold Country House, Thames

Dzień 7: Coromandel - Rotorua (śniadanie)
Dzisiejsza trasa wiedzie do Rotorua - główniej atrakcji Wyspy Północnej ze względu na bogactwo zjawisk geotermalnych i kulturę maoryską. Można tu natknąć się na powulkaniczne kratery wypełnione krystalicznie czystą wodą, kipiące błotem sadzawki, gejzery, gorące źródła a także bujne lasy i zielone pastwiska - niesamowite efekty kolorystyczne. Wieczorem można odwiedzić polinezyjskie spa i skusić się na relaksującą kąpiel.
Nocleg # 5 w hotelu Lakeview Heights, Rotorua

Dzień 8: Rotorua (śniadanie)
Dzisiaj okazja żeby odwiedzić Te Puia Thermal Reserve lub Waiotapu - miejsca gdzie można przyjrzeć się zjawiskom geotermalnym lub pojechać do Rainbow Springs Park będącego domem dla wielu gatunków rodzimych zwierząt. Wieczorem polecamy Hangi - maoryskie przedstawienie muzyczno-taneczne połączone z tradycyjną maoryską kolacją.
Nocleg #6 w hotelu Lakeview Heights, Rotorua
 
Dzień 9: Rotorua - Taupo - Napier/ Hawkes Bay (śniadanie)
Droga do Taupo wiedzie pośród tutejszych niezwykłych i kolorowych geotermalnych krajobrazów. Proponujemy zatrzymać się przy malowniczych wodospadach Huka na terenie parku Wairakei Tourist Park. Jezioro Taupo jest największym jeziorem w Nowej Zelandii powstałym ok. 2000 lat temu. Są tu piękne widoki i mnóstwo atrakcji np. wycieczki łodziami, kajakami, skoki na bungee, połowy pstrągów. Dalsza trasa prowadzi przez Eskdale do Napier. Napier jest uroczym miastem znanym z pięknej architektury określanym światową stolicą art deco. Zostało odbudowane po silnym trzęsieniu ziemi w 1931 roku. W okolicach liczne winnice i możliwość degustacji tutejszych gatunków win.
Nocleg #7 w hotelu Kerry Lodge, Napier
 
Dzień 10: Napier - Martinborough (śniadanie)
Trasa prowadzi przez mało zaludniony region Wairarapa pośród łagodnych wzniesień i winnic. Martinborough to spokojne, romantyczne miasteczko znane z okolicznych winnic, które ożywia się w weekendy kiedy zjeżdżają tu wielbiciele wina.
Nocleg #8 w hotelu Old Manse, Martinborough
 
Dzień 11: Martinborough - Wellington (śniadanie)
Wyjazd w kierunku południowym do Wellington - stolicy Nowej Zelandii od 1865 roku. Jest to tętniące życiem miasto portowe o charakterze kosmopolitycznym często porównywane do San Francisco. Można pojechać pod Mount Victoria skąd wspaniale widać panoramę miasta. Dużą atrakcją cieszy się też kolejka linowa (wejście na Lambton Quay) skąd również rozciągają się piękne widoki na miasto.
Nocleg #9 w hotelu Maida Vale B&B, Wellington
 
Dzień 12: Wellington - Marlborough Sounds - Park Narodowy Abel Tasman (śniadanie)
Dzisiaj ostatni dzień na Wyspie Północnej i przeprawa promem przez cieśninę Cooka (Cook Strait) na Wyspę Południową. Rejs trwa ok.3 godziny, po drodze malownicze widoki na szmaragdowo-błękitne Marlborough Sounds. Prom dociera do pięknie położonego i gwarnego miasteczka portowego Picton. Droga pomiędzy Picton i Havelock wiedzie Trasą Królowej Charlotty (The Queen Charlotte Drive) i jest to jedna z najbardziej widowiskowych tras w Nowej Zelandii. Havelock to miasteczko rybackie słynące z małży (greenshell mussels). Dalsza droga prowadzi przez pięknie położone pośród zielonych wzniesień i lazurowego morza Nelson - miasto znane także ze słonecznej pogody, ładnych parków i ogrodów.
Nocleg # 10 w hotelu Bayview B&B, Motueka

Dzień 13: Park Narodowy Abel Tasman National Park (śniadanie)
Dzisiaj proponujemy wybrać się do Parku Narodowego Abel Tasman założonego w 1942 roku. To przepiękne miejsce z lasami deszczowymi, szmaragdowymi wodami morza, licznymi zatokami, zatoczkami, lagunami, wysepkami, kolorowymi plażami, granitowymi klifami i wspaniałą florą i fauną. Można tutaj kajakiem przemierzyć kawałek wybrzeża, wybrać się na pieszy spacer jedną z wielu tras lub po prostu poleniuchować na jednej z idyllicznych plaż. Dzień można również spędzić wybierając się na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę po okolicznych winnicach.
Nocleg # 11 w hotelu Bayview B&B, Motueka

Dzień 14: Park Narodowy Abel Tasman - Punakaiki (śniadanie)
Droga z Motueka wiedzie przez malownicze tereny Buller River gorges i wzdłuż Parku Narodowego Paparoa - niezwykłe krajobrazy z licznymi wąwozami, jaskiniami i drzewami w tym rosnącymi tu słynnymi drzewami palmowymi nikau palm. Po drodze niezwykłe naleśnikowe skały (Pancake Rocks), formacje skalne przypominające sterty nałożonych na siebie skamieniałych naleśników.
Nocleg # 12 w hotelu Punakaiki Resort, Punakaiki

Dzień 15: Punakaiki - Lodowce (śniadanie)
Dzisiaj trasa w kierunku lodowców. Po drodze miasteczka Hari Hari i Ross przeżywające okres swojej świetności w czasach gorączki złota. Można zatrzymać się w nich na zwiedzanie. Lodowiec Franciszka Józefa położony jest w granicach Parku Narodowego Westland. Zarówno Lodowiec Franciszka Józefa jak i sąsiedni Lodowiec Foxa prawie docierają do lasów deszczowych. Polecamy spacer po lodowcu w towarzystwie przewodnika i/lub przelot helikopterem i podziwianie z góry tutejszych alpejskich krajobrazów.
Nocleg # 13 w hotelu Fox Glacier Lodge, Fox Glacier

Dzień 16: Lodowce - Haast - Queenstown (śniadanie)
Trasa zachodnim wybrzeżem przez lasy deszczowe. W pobliżu jeziora Moeraki można zatrzymać się i wybrać na godzinny spacer pośród wiecznie zielonego lasu deszczowego prowadzący na plażę Munro, jedną z najpiękniejszych plaż nad morzem Tasmańskim.  Dalsza droga wiedzie przez Haast Pass (przełęcz) malowniczym szlakiem przez Park Narodowy Mount Aspiring wzdłuż idyllicznych jezior Hawea i Wanaka do Queenstown. Miasto uważane za perłę nowozelandzkiej turystyki. Jest malowniczo położone nad pięknym jeziorem z alpejskimi krajobrazami w tle.
Nocleg # 14 w hotelu Coronet View B&B, Queenstown

Dzień 17: Queenstown (śniadanie)
Queenstown jest uważane za światową stolicę sportów ekstremalnych  i kojarzy się ze sportem, przygodą i najprzeróżniejszymi formami aktywnego spędzania czasu. Zimą jest ważnym ośrodkiem narciarskim. Można tutaj spróbować skoków na bungee, jeb boatingu, raftingu, skydivingu, paraglidingu, zorbingu etc. Dobrym sposobem poznania miasta jest kolejka linowa Skyline Gondola wjeżdżająca na Bob's Peak skąd rozciąga się urzekająca panorama i widoki.
Nocleg # 15 w hotelu Coronet View B&B, Queenstown

Dzień 18: Queenstown - Te Anau (śniadanie)
Jednym z najpiękniejszych doświadczeń w podróży po Nowej Zelandii jest wizyta w Parku Narodowym Fiordland, największym parku narodowym w Nowej Zelandii wpisanym na listę światowego dziedzictwa (UNESCO). To najdziksza i najbardziej dziewicza część kraju budząca zachwyt ze względu na niesamowitą przyrodę i krajobrazy ze słynnymi fiordami, gęstymi lasami deszczowymi, wodospadami, jeziorami polodowcowymi, unikalną florą i fauną i ośnieżonymi szczytami alpejskimi w tle. Najbardziej znanym i dostępnym fiordem jest Milford Sound.
Nocleg # 16 w hotelu Antler Lodge, Te Anau

Dzień 19: Te Anau - Twizel (śniadanie)
Trasa biegnie przez Kawarau Gorge i słynnym maoryskim szlakiem Lindis Pass i dalej przez region McKenzie porośnięty niezwykłą trawą tussock. Stąd krótka przejażdżka wzdłuż malowniczego jeziora Pukaki i dalsza droga do Parku Narodowego Góry Cooka gdzie z łańcucha Alp Południowych wyrastają szczyty (ok. 200 szczytów ma ponad 2500 metrów wysokości). Aoraki (Góra Cooka) jest najwyższym szczytem (3754 m npm) Nowej Zelandii. Ok. 40% powierzchni parku zajmują lodowce, rośnie tu ponad 300 gatunków roślin (w tym delikatne lilie) i jest wiele interesujących tras spacerowych latem, zimą można jeździć na nartach. Po przybyciu nad malownicze jezioro Tekapo z turkusową wodą warto zajrzeć do kościółka Dobrego Pasterza (Church of the Good Shepherd) pięknie harmonizującego z otoczeniem. W pobliżu statua wysokogórskiego psa pasterskiego. Mnóstwo okazji do zrobienia wspaniałych fotek.
Nocleg # 17 w hotelu Creel House, Lake Tekapo

Dzień 20: Twizel - Christchurch (śniadanie)
Dzisiejsza trasa prowadzi do Christchurch. To największe miasto na Wyspie Południowej i jedno z najpiękniejszych miast Nowej Zelandii niestety mocno dotknięte dużym trzęsieniem ziemi w 2010 i 2011 roku. Obecnie w dużej mierze odbudowane. Miasto uważane jest za najbardziej angielskie miasto poza Anglią przede wszystkim ze względu na architekturę i liczne ogrody. Polecamy krótki rejs po rzece Avon wijącej się zakrętami przez miasto.
Nocleg # 18 w hotelu Home Lea B&B, Christchurch

Dzień 21: Christchurch - wylot do Polski (śniadanie)
Dzisiaj zwrot samochodu do wypożyczalni na lotnisku w Christchurch i pożegnanie z Krajem Długiej Białej Chmury!
Wylot do Polski.

Dzień 22: Powrót do Polski
Przylot do Polski.


Informacje dodatkowe o ofercie:

Cena wyjazdu*:
*Cena podana w ofercie nie jest gwarantowana i jest uzależniona od cen biletów lotniczych, sezonu, dostępności hoteli, kursu wymiany walut etc. w dniu dokonywania płatności

Cena wyjazdu (za 1 os.) zawiera:
- loty na trasie Warszawa – Auckland, Christchurch - Warszawa z wszystkimi opłatami i podatkami
- zakwaterowanie 18 nocy w Nowej Zelandii w podanych w programie i poniżej hotelach
- 18 śniadań w Nowej Zelandii
- ubezpieczony samochód z wypożyczalni bez limitu kilometrów, Nowa Zelandia (Dzień 3 - Dzień 21)
- bilet na prom z Wellington do Picton (Nowa Zelandia) dla osób i samochodu
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu TU Signal Iduna Polska SA
- lokalne podatki

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków oprócz wyszczególnionych w programie
- paliwa do wypożyczonego samochodu
- innych wydatków własnych

Lista proponowanych hoteli 3.5* zawartych w programie:
1) NOWA ZELANDIA, Auckland - BAVARIA B&B, 1 noc
http://www.bavariabandbhotel.co.nz/
2) NOWA ZELANDIA, Paihia – MARLIN HOUSE, 2 noce
http://www.marlinhouse.co.nz/
3) NOWA ZELANDIA, Thames - THOROLD COUNTRY HOUSE 3.5*, 1 noc
http://www.thoroldcountryhouse.co.nz/
4) NOWA ZELANDIA, Rotorua – LAKEVIEW HEIGHTS B&B 3.5*, 2 noce
http://www.lakeviewheightsnz.co.nz/
5) NOWA ZELANDIA, Napier – KERRY LODGE, 1 noc
http://www.kerrylodge.co.nz/
6) NOWA ZELANDIA, Martinborough - OLD MANSE, 1 noc
http://www.oldmanse.co.nz/
7) NOWA ZELANDIA, Wellington - MAIDA VALE B&B, 1 noc
http://www.maidavalebnb.co.nz/
8) NOWA ZELANDIA, MOTUEKA - BAYVIEW B&B, 2 noce
http://www.bayviewbandb.co.nz/
9) NOWA ZELANDIA, Punakaiki - PUNAKAIKI RESORT, 1 noc
http://www.punakaiki-resort.co.nz/
10) NOWA ZELANDIA, Fox Glacier - FOX GLACIER LODGE, 1 noc
http://www.foxglacierlodge.com/
11) NOWA ZELANDIA, Queenstown - CORONET VIEW, 2 noce
http://www.coronetview.co.nz/
12) NOWA ZELANDIA, Te Anau - ANTLER LODGE, 1 noc
http://www.antlerlodgeteanau.co.nz/
13) NOWA ZELANDIA, Lake Tekapo - Creel House, 1 noc
http://www.creelhouse.co.nz/
14) NOWA ZELANDIA, Christchurch - HOME LEA B&B, 1 noc
http://www.homelea.co.nz/Zapraszamy!