W krainie kangurów

Szczegóły oferty

Kod oferty: AU-101
Miejsce: Australia
Długość pobytu: 19 dni
Termin wyjazdu: dowolne
Miejsce wylotu: dowolne
Cena: 19 626 zł/os.

Zdjęcia (od lewej): 1. Góry Błękitne - Tourism Australia Copyright, 2. Kata Tjuta - Tourism Australia Copyright, 3. Melbourne - Tourism Australia Copyright, 4. Queensland - Tourism Australia Copyright, 5. Uluru - Tourism Australia Copyright, 6. Kings Canyon - Tourism Australia/Tourism NT, 7. Krokodyl - David Ireland/Tourism Australia Copyright, 8. Sydney - Anson Smart, 9. Park Narodowy Kakadu - Tourism NT, 10. Great Ocean Road - Tourism Australia Copyright


Program wyjazdu:     W krainie kangurów

Czas trwania:        19 dni  (15 nocy na miejscu)
Dostępność:          cały rok
Typ:                         wycieczka objazdowa - samolot, autokar/ minibus, samochód terenowy


Dni 1 - 2 |  Wylot z Polski - Przelot do Australii
Wylot z Polski do Melbourne.
Łączny czas przelotu to ok. 24 godzin. Różnica czasu  to GMT +10 godzin.
 
Dzień 3 |   Przylot do Melbourne
Przylot do Melbourne w godzinach rannych. Transfer do hotelu.
Reszta dnia przeznaczona na odpoczynek lub samodzielne zwiedzanie miasta.
Melbourne położone jest w stanie Wiktoria, w południowo- wschodniej części kontynentu australijskiego. Jest drugim pod względem wielkości miastem Australii. Jest uważane za najbardziej europejskie miasto tego kraju. Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych są piękne parki i ogrody (również z bogatą australijską florą i fauną) i ciekawa architektura kolonialna w stylu wiktoriańskim jak i współczesna. Miasto słynie z dobrej kuchni i dużej liczby znakomitych restauracji. W ciągu całego roku odbywa się tutaj dużo imprez kulturalnych i sportowych. Można też odwiedzić słynne korty tenisowe, gdzie w styczniu odbywają się rozgrywki  Australian Open i tor wyścigów Formuły I.
Nocleg #1 w hotelu Batmans Hill Hotel 4*
 
Dzień 4 |   Melbourne (śniadanie, kolacja)
Rano czas wolny.
W godzinach popołudniowych zwiedzanie Melbourne z pokładu zabytkowego tramwaju w stylu kolonialnym z 1927 roku przerobionego na restaurację pierwszej klasy. W trakcie zwiedzania pyszna 3-daniowa kolacja - tramwajowa restauracja oferuje doskonałą kuchnię i duży wybór wspaniałych australijskich gatunków win. Przejażdżka obejmuje malowniczą trasę pośród pięknych ogrodów, modnych sklepów, galerii, eleganckich domów, centrum miasta i jego głównych atrakcji. Po drodze Town Hall (ratusz miejski), War Memorial, National Art Gallery, Concert Hall i Botanic Gardens (ogrody botaniczne).
Nocleg #2 w hotelu Batmans Hill Hotel Melbourne 4*                                                         

Dzień 5 |  Melbourne - Great Ocean Road/ 12 Apostołów - Melbourne (śniadanie, lunch)
Dzisiaj w programie zwiedzanie malowniczego wybrzeża stanu Wiktoria jedną z najpiękniejszych na świecie tras widokowych wiodących wzdłuż wybrzeża - Great Ocean Road. Po drodze urocze nadmorskie miasteczka Torquay i Lorne popularne wśród turystów i lubiane przez surferów,
                                                                                                           
                                                                                    Zdjęcie: Kangur- Tourism Australia Copyright

a także słynna plaża Bells Beach, gdzie odbywają się międzynarodowe mistrzostwa świata w surfingu. Droga wije się, omija skaliste cyple i zza każdego zakrętu wyłania się przepiękny widok. Na niezwykłą scenerię składają się strome zbocza porośnięte zielonymi lasami deszczowymi (Park Narodowy Otway), wzburzone morze obmywające długie kręte białe plaże i kolorowe klify. Pełno tu spektakularnych miejsc widokowych.  Zobaczą Państwo słynnych 12 Apostołów (12 Apostles), jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji. 12 Apostołów to malownicze ogromne skały wyłaniające się z dna oceanicznego przy brzegu na terenie Parku Narodowego Port Campbell. Będzie okazja podziwiać tutejszą scenerię z kilku platform widokowych. Następnym punktem programu będzie rejon Loch Ard Gorge, gdzie w 1878 roku rozbił się kliper Loch Ard, z jego zatonięciem związane są romantyczne opowieści. Ze względu na mocne prądy i legendarne wręcz mgły wybrzeże to cieszyło się złą sławą wśród marynarzy - na dnie oceanu w tym rejonie spoczywa ponad 50 wraków statków. W dalszej kolejności London Bridge (a właściwie pozostałości po tym moście). Będzie też wiele okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć w tym również w takich miejscach jak Razorback i Island Arch. W drodze powrotnej wspaniała panorama Melbourne nocą przy West Gate Bridge.
Nocleg #3 w hotelu Batmans Hill Hotel Melbourne 4*

Dzień 6 |   Melbourne - Alice Springs (śniadanie)
Transfer na lotnisko w Melbourne. Przelot do Alice Springs. Transfer z lotniska do hotelu.
Czas wolny.
Dzisiaj opuszczą Państwo stan Wiktoria i polecą na Terytorium Północne w samo serce australijskiego kontynentu, do słynnego czerwonego interioru, tzw. Outbacku. Alice Springs to niewielkie urokliwe miasteczko położone w samym środku pustyni u zboczy Gór MacDonnella, praktycznie odcięte od cywilizacji. Miasteczko powstało w latach 80-tych 19-ego wieku, tory kolejowe doprowadzono tu dopiero w 1929 roku, a utwardzoną szosę zbudowano jeszcze później bo w latach 40-tych 20-ego wieku.
Nocleg #4 w hotelu Aurora Alice Springs Hotel 3* 

Dzień 7 |   Alice Springs - Kata Tjuta (Olgas) - Uluru (Ayers Rock) (śniadanie)
W programie dnia dzisiejszego kilkugodzinny przejazd malowniczą, pustynną trasą z Alice Springs do Ayers Rock (wyjazd rano), na trasie wspaniałe górzyste krajobrazy Gór MacDonnella od strony zachodniej i James Ranges. Cechą charakterystyczną tego regionu jest kolor rdzawoczerwony. Tutejszy krajobraz uformował się ok. 800 mln lat temu. Po drodze w planie odwiedzenie farmy z wielbłądami - dla zainteresowanych będzie możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Następny przystanek przy Mt. Ebenezer w zajeździe/ restauracji, gdzie można napić się herbaty lub nabyć dzieła sztuki aborygeńskiej wykonane przez lokalnych artystów. Następnie majestatyczna góra Atila (znana również jako Mt. Conner), miejsce bardzo ważne dla Aborygenów. Dalsza trasa zaprowadzi Państwa do ośrodka turystycznego Ayers Rock Resort. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku w programie kolejne atrakcje dzisiejszego dnia. W godzinach popołudniowych odwiedzą Państwo słynne kopuły skalne Kata Tjuta/ Olgas (wiele głów) w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta National Park. Po drodze postój w punkcie widokowym z którego rozciągają się niezwykłe widoki i wspaniała pustynna panorama Kata Tjuta. Kata Tjuta to 36 mistycznych skał-monolitów, mających ogromne znaczenie w kulturze aborygeńskiej, w ciągu dnia zmieniających kolor od pomarańczowego przez wszystkie odcienie czerwieni do purpurowego. Zatrzymają się Państwo u podnóża wąwozu Walpa Gorge, będzie okazja na spacer szlakiem turystycznym wśród tych imponujących formacji skalnych i na zapoznanie się jednocześnie z florą i fauną okolicznych wąwozów i dolin. Późnym popołudniem w programie Uluru (Ayers Rock) - jedna z głównych atrakcji Australii, słynna święta góra Aborygenów stojąca na środku pustyni i wielkiej pustki od 100 mln lat. To najbardziej rozpoznawalne dzieło natury na ziemi, największy na świecie monolit, w rzeczywistości bardziej imponujący niż można to sobie wyobrazić. Dzisiaj będzie okazja obserwować Uluru o zachodzie słońca (z punktu widokowego). Pod wpływem światła słonecznego, Uluru mieni się niesamowitymi kolorami całej palety czerwieni, fioletów i purpury na tle wyrazistego niebieskiego rozgwieżdżonego nieba dostarczając niesamowitych widoków i niezapomnianych wrażeń. Sceneria ta działa magnetyzująco, nie można oderwać wzroku od tego spektaklu stworzonego przez naturę. Zmieniające się barwy można wspaniale uchwycić na zdjęciach. Wszystko to przy lampce dobrego australijskiego wina.  Późnym wieczorem powrót do hotelu.
Nocleg #5 w hotelu Outback Pioneer Hotel 3.5*
 
Dzień 8 |   Ayers Rock - Kings Canyon - Ayers Rock (śniadanie)
Całodniowa wycieczka do Kings Canyon. W drodze do Kings Canyon przejazd przez piękne, kolorowe tereny wzgórz wapiennych, na których znajdują się stacje wypasu bydła Curtin Springs i Angas Downs. Malowniczy Kings Canyon znajduje się na terenie parku narodowego Watarrka National Park. Wapienne ściany wznoszą się tam na wysokość ponad 300 metrów. W rzeźbionym przez miliony lat wąwozie można natknąć się na skamieliny pradawnych morskich stworzeń, a nawet ślady fal na brzegu dawnego morza. W okolicy jest wiele jeziorek skalnych i obszarów porośniętych bujną roślinnością. Można tu spotkać wiele gatunków flory i fauny charakterystycznej dla tego rejonu.  W programie na dzisiaj słynny Rim Walk, czyli wspinanie się szlakiem turystycznym na krawędź wąwozu i podziwianie roztaczających się stamtąd wspaniałych widoków. Cała trasa może zająć około 3 godz. Osoby nie mające ochoty na wspinaczkę będą mogły wybrać wspaniały spacer po dnie wąwozu łatwiejszym szlakiem turystycznym i dokładne odkrywanie tutejszych osobliwości przyrody. W dalszej części dnia wizyta w ośrodku turystycznym Kings Canyon Resort, gdzie będzie okazja zjeść obiad. Powrót do Ayers Rock Resort.
Nocleg #6 w hotelu Outback Pioneer Hotel 3.5*

Dzień 9 |   Uluru (Ayers Rock) - Cairns (śniadanie)
Dzisiaj wcześnie rano niesamowite Uluru ponownie, by podziwiać zachwycającą grę kolorów na pustyni tym razem w pierwszych promieniach wschodzącego słońca, z punktu widokowego Talinguru nyakunytjaku. Na miejscu do wyboru ciepła kawa lub herbata i ciasteczka. Będzie można wspiąć się na Uluru (jeżeli szlak będzie otwarty) lub wybrać opcję wycieczki autokarowej wokół podstawy monolitu i spacer trasą pieszą Mutitjulu Walk do uroczego źródełka wodnego Mutitjulu Waterhole. Na szlaku po drodze znajdują się aborygeńskie malowidła naskalne. W programie także wizyta w centrum kultury Kata Tjuta Cultural Centre, gdzie będzie okazja zapoznać się bliżej z kulturą i sztuką aborygeńską. Powrót do Ayers Rock Resort.
W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. Przelot do Cairns. Transfer z lotniska do hotelu.
Nocleg #7 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 4*
 
Dzień 10 |   Cairns - Low Isles/Wielka Rafa Koralowa - Cairns (śniadanie, lunch)
W programie całodniowa wycieczka na Rafę, jeden z przyrodniczych cudów świata. Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii jest największym zespołem raf na świecie, Jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Żyje tu ponad 2000 gatunków tropikalnych ryb i niezliczone gatunki korali. Najpierw przejazd autokarem, wśród tutejszych rajskich krajobrazów, do oddalonego od Cairns o ok. 75 km Port Douglas, skąd wypłyną Państwo na Rafę luksusowym katamaranem. Celem będą wyspy Low Isles będące turystycznymi perełkami i prawdziwym tropikalnym rajem na tutejszej lagunie ogrodów koralowych.  W programie snorkelling, wprowadzenie do nurkowania, odkrywanie plaży w towarzystwie eksperta- biologa morskiego i obserwowanie bajecznie kolorowego życia na Rafie przez szklane dno łodzi wycieczkowej lub po prostu opalanie się. Lunch w formie bufetu. Pod koniec dnia powrót do Cairns.
Nocleg #8 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 4*

Dzień 11 |   Cairns/ Wielka Rafa Koralowa (śniadanie)
Dzisiaj czas wolny - dzień przeznaczony na odpoczynek lub samodzielne zwiedzanie.
Nocleg #9 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 4*

Dzień 12 |   Cairns - Darwin (śniadanie)
Rano czas wolny.
W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i przelot do Darwin. Transfer do hotelu w Darwin.
Darwin położone jest na tropikalnym krańcu Terytorium Północnego. To niewielkie, ale bardzo barwne i żywe miasto, stolica stanu.
Nocleg #10 w hotelu Travelodge Mirambeena Resort 3*

Dzień 13 |   Darwin - Park Narodowy Kakadu (śniadanie, lunch)
Dzisiaj w programie safari na terenach przepięknego Parku Narodowego Kakadu, oddalonego od Darwin o 2-3 godzin jazdy, który daje możliwość podziwiania niezwykle malowniczej przyrody, jak i poznania fascynującej kultury Aborygenów - rdzennych mieszkańców kontynentu australijskiego. To największy park narodowy Australii, zajmuje obszar 20 tys. km², i jedno z najpiękniejszych miejsc w Australii wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO, ze względu na niezwykłą różnorodność przyrodniczą i urozmaicony krajobraz, na który składają się kamienne płaskowyże, czerwone skarpy, malownicze wodospady, lasy deszczowe, meandrujące rzeki, rozległe równiny, białe plaże etc. To tutaj kręcono część zdjęć do filmu Krokodyl Dundee. W Parku żyje ponad jedna trzecia wszystkich gatunków ptaków zamieszkujących Australię i występuje 1700 gatunków roślin. Na terenie Parku jest też wiele dzieł aborygeńskiej sztuki naskalnej. Rano wizyta w centrum kultury aborygeńskiej Warradjan Aboriginal Cultural Centre, gdzie będzie okazja dowiedzieć się jakie znaczenie mają te tereny dla Aborygenów pod względem kulturowym i historycznym. Następnie wycieczka statkiem po rozlewiskach Yellow Water billabong. To świetny sposób, aby poznać całe piękno i bogactwo tutejszej przyrody. Pośród pięknych lilii wodnych, kwiatów lotosu i licznych gatunków kolorowych ptaków będą Państwo wypatrywać krokodyli, których pełno w tej okolicy. Po obiedzie Nourlangie Rock, rejon gdzie występują liczne dzieła aborygeńskiej sztuki naskalnej, w tym charakterystyczne unikalne malowidła wykonane tzw. techniką rentgenowską (jakby prześwietlone promieniami rentgenowskimi) przekazujące z pokolenia na pokolenie kulturę, tradycję i ewolucję rdzennych mieszkańców tych terenów na przestrzeni ponad 40 tys. lat. W hotelu na terenie Parku zatrzymają się Państwo na noc.
Nocleg #11 w hotelu Aurora Kakadu 3.5*

Dzień 14 |   Park Narodowy Kakadu - Darwin (śniadanie, lunch)
Wyprawa samochodem terenowym do Ubirr, słynnego ze spektakularnych malowideł naskalnych. To miejsce widnieje na liście światowego dziedzictwa kulturowego ze względów antropologicznych i archeologicznych. Następnie rejs Guluyambi w towarzystwie aborygeńskiego przewodnika po spokojnych wodach rzeki East Alligator River podziwiając miejscowa florę i faunę i przysłuchując się mitom aborygeńskim i historii tego regionu. Krótki spacer po Arnhem Land – ziemi Aborygenów i klimatyczny lunch pośród australijskiego buszu. Potem przystanek przy Window (Wetlands) i podziwianie zachodu słońca na tutejszych równinnych terenach przy lampce wina. Powrót do Darwin około godz. 20.
Nocleg #12 w hotelu Traveloge Mirambeena Resort 3*

Dzień 15 |   Darwin - Sydney (śniadanie)
Transfer na lotnisko i przelot do Sydney. Transfer do hotelu.
Reszta dnia czas wolny.
Nocleg #13 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5*

Dzień 16 |   Sydney (śniadanie, lunch)
Rejs po słynnym porcie Sydney Harbour na pokładzie Magistic Cruises. W trakcie rejsu wspaniały lunch w formie bufetu.
W godzinach popołudniowych wycieczka i zwiedzanie Sydney z doświadczonym przewodnikiem, w programie, między innymi, słynna dzielnica Bondi, spacer po historycznej starówce The Rocks pełnej urokliwych, małych uliczek, sklepików z doskonałej jakości pamiątkami - jest to najstarsza dzielnica Sydney i to tam osiedlali się pierwsi mieszkańcy miasta w 1788 roku, w większości zesłańcy. Następnie zwiedzanie słynnej Opery, Hyde Parku, St Mary’s Cathedral, Parliament House i Art. Gallery. Przystanek przy Mrs Macquire Chair (punkt widokowy) i podziwianie wspaniałych widoków na Operę i słynny Harbour Bridge, następnie The Gap, wspaniałe widoki i słynna na cały świat, najbardziej znana plaża Sydney – Bondi Beach. Powrót przez Kings Cross, Paddington i ekskluzywne dzielnice Eastern Suburbs.
Nocleg #14 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5*

Dzień 17 |   Sydney - Góry Błękitne - Featherdale Wildlife Park - Sydney (śniadanie, lunch)
Wyjazd do Parku Narodowego w Górach Błękitnych. Jest on położony ok. 100 km na zachód od Sydney. Jest to jeden z najpiękniejszych parków narodowych Australii. Góry Błękitne swoją nazwę zawdzięczają lasom eukaliptusowym ponad którymi unoszą się opary olejków eterycznych dając wrażenie błękitnej mgiełki. Po drodze Homebush Bay, wioska olimpijska Olimpiady w Sydney w 2000 roku. Przystanek w wiosce Leura w Górach Błękitnych, spacer po jej ulicach, następnie punkt widokowy Echo Point i podziwianie Trzech Sióstr pośród malowniczych lasów eukaliptusowych i aborygeńskich legend. Krótki przystanek w Narrowneck i Cahill Lookouts w robiącej niesamowite wrażenie scenerii górskiej. Popołudnie przeznaczone na odwiedzenie Featherdale Wildlife Park i interaktywne spotkanie z mieszkającymi tutaj australijskimi endemicznymi gatunkami zwierząt - między innymi koala, kangury etc.
Nocleg #15 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5*

Dzień 18- 19 |   Wylot z Sydney i przylot do Polski
Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Łączny czas lotu ok. 24 godzin.
 

Informacje dodatkowe o ofercie:

Cena wyjazdu*:
- posiłki zgodnie z programem
- opłaty za wstępy do parków narodowych
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu TU Signal Iduna Polska S.A.

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza wyszczególnionymi w programie
- innych wydatków własnych

Lista proponowanych hoteli 3 i 4* zawartych w programie:
1) AUSTRALIA, Melbourne – BATMANS HILL HOTEL 4*, 3 noce
http://www.batmanshillhotelmelbourne.com
2) AUSTRALIA, Alice Springs – AURORA ALICE SPRINGS HOTEL 3*, 1 noc
http://www.auroraresorts.com.au
3) AUSTRALIA, Ayers Rock – OUTBACK PIONEER HOTEL 3.5*, 2 noce
http://outbackpioneerhotel.com/
4) AUSTRALIA, Darwin – TRAVELODGE MIRAMBEENA RESORT 3*, 2 noce
http://www.travelodge.com.au/travelodge-mirambeena-resort-darwin
5) AUSTRALIA, Kadadu National Park – AURORA KAKADU 3.5*, 1 noc
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g256202-d257816-Reviews-Aurora_Kakadu_Hotel-
Kakadu_National_Park_Top_End_Northern_Territory.html
6) AUSTRALIA, Cairns – BAY VILLAGE TROPICAL RETREAT 4*, 3 noce
http://www.bayvillage.com.au/
7) AUSTRALIA, Sydney – TRAVELOGE WYNYARD SYDNEY 3*, 3 noce
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g255060-d257290-Reviews-Travelodge_Wynyard_Sydney-
Sydney_New_South_Wales.html


Zapraszamy!