Odkryj Australię

Szczegóły oferty

Kod oferty: MB/AU/1211
Miejsce: Australia
Długość pobytu: 13 dni
Termin wyjazdu: dowolne
Miejsce wylotu: dowolne
Cena: 13 168 zł/os.

Zdjęcia (od lewej): 1. Daintree National Park - Tourism Australia Copyright, 2. Cape Tribulation - Tourism Australia Copyright, 3. Sydney - Tourism Australia Copyright, 4. Wielka Rafa Koralowa - Tourism Queensland, 5. Sydney/ Bondi Beach - Tourism Australia, 6. Uluru - Tourism Australia Copyright, 7. Uluru - Tourism Australia Copyright, 8. Uluru - Tourism Australia Copyright, 9. Wielka Rafa Koralowa - Tourism Australia Copyright, 10. Góry Błękitne - David Ireland/ Tourism Australia Copyright


Program wyjazdu: Odkryj Australię


Czas trwania: 13 dni  (9 nocy na miejscu)
Dostępność: cały rok
Typ:


Dzień 1 - 2 |   Wylot z Polski - przelot do Australii
Wylot z Polski do Sydney.
Łączny czas przelotu to ok. 24 godzin. Różnica czasu  to GMT +10 godzin.
 
Dzień 3 |   Przylot do Sydney
Przylot do Sydney w godzinach rannych.
Reszta dnia przeznaczona na odpoczynek i relaks.
Nocleg #1 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5* (Double Guest Room)

Dzień 4 |   Sydney  - Góry Błękitne - Featherdale Wildlife Park - Sydney (śniadanie, lunch)
W programie całodniowa wycieczka w słynne Góry Błękitne (ok. 100 km na zachód od Sydney) położone na terenie jednego z najpiękniejszych parków narodowych Australii i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze fantastyczna panorama Sydney i wspaniałe widoki, przejazd przez Harbour Bridge i obok imponującej wioski olimpijskiej w Homebush wybudowanej specjalnie na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Góry Błękitne swoją nazwę zawdzięczają porastającym je lasom drzew eukaliptusowych. Olejki eteryczne zawarte w liściach tych drzew ulatniają się i dają wrażenie niebieskiej mgiełki unoszącej się w powietrzu. Występuje tu wspaniała przyroda, przepiękne widoki na strome doliny, wodospady, wąwozy, ukryte kaniony, malownicze urwiska, drzewa gumowe, niesamowite kontrasty kolorystyczne, ogromne przestrzenie, nienaruszona australijska przyroda i wiele więcej. Odwiedzą Państwo punkt widokowy Echo Point skąd rozciągają się niesamowite widoki, w tym na najbardziej znaną formację skalną Three Sisters (3 Siostry) - przewodnik opowie związane z nią legendy aborygeńskie. Będą się Państwo poruszali samochodem terenowym i dzięki temu będą mogli dostać się na boczne drogi i dojechać do wspaniałych punktów widokowych. W miasteczku Katoomba okazja do dodatkowych wrażeń i podziwiania malowniczych widoków z najbardziej stromej na świecie kolejki linowej Scenic Railway.
W programie wycieczki poranna herbata w głębi australijskiego buszu bardzo możliwe że w towarzystwie dzikich kangurów, koala, kakadu i innych mieszkańców buszu w ich naturalnym środowisku. Pyszny lunch w górskim hotelu ze wspaniałymi widokami, doskonałą kuchnią i pełną życzliwości australijską gościnnością.
W dalszym planie dnia wizyta w Featerdale Wildlife Park i spotkanie z australijskimi zwierzętami. Wspaniałe interaktywne doświadczenie i okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z kangurami, emu i koala!
Mała grupa, podróż komfortowym samochodem terenowym, doświadczony przewodnik.
Nocleg #2 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5* (Double Guest Room)

Dzień 5 |   Sydney (śniadanie)
Zwiedzanie miasta w godzinach porannych. Wycieczka z przewodnikiem do słynnej dzielnicy Bondi i na kultową plażę Bondi Beach, spacer po historycznej starówce The Rocks pełnej urokliwych, małych uliczek i sklepików z doskonałej jakości pamiątkami. Jest to najstarsza dzielnica Sydney i to tam osiedlali się pierwsi mieszkańcy miasta przybyli w 1788 roku, w większości zesłańcy. Następnie zwiedzanie słynnej Opery, Hyde Park, St Mary’s Cathedral, Parliament House i Art Gallery. Spacer po Ogrodach Botanicznych i niesamowite widoki na dzielnicę biznesową ze słynnymi drapaczami chmur. Punkt widokowy Mrs Macquire Chair i wspaniałe widoki na Operę i słynny Harbour Bridge, następnie przepiękne widoki The Gap.
Popołudnie i wieczór - czas do wolny.
Nocleg #3 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5* (Double Guest Room)

Dzień 6 |   Sydney - Ayers Rock (śniadanie, kolacja)
Transfer na lotnisko w Sydney. Przelot do Ayers Rock. Transfer z lotniska do hotelu.
Późnym popołudniem odwiedzą Państwo Uluru (znane również jako Ayers Rock), jedną z głównych atrakcji Australii, słynną świętą górę Aborygenów stojącą na środku pustyni od 100 mln lat. To najbardziej rozpoznawalne dzieło natury na ziemi. Będą Państwo obserwować Uluru o zachodzie słońca jak pod wpływem światła słonecznego mieni się niesamowitymi kolorami na tle rozgwieżdżonego nieba dostarczając niezapomnianych wrażeń.
W tej scenerii, z widokiem na Uluru, wspaniała kolacja, dania  inspirowane kuchnią aborygeńską, tradycyjne aborygeńskie tańce, pokaż gry na didgeridoo, astronom objaśni mapę nieba, a fotograf uwieczni te wspaniałe chwile na australijskiej pustyni.
Nocleg #4 w hotelu Lost Camel 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 7 |   Ayers Rock (Uluru) - Kata Tjuta (Olgas) - Kings Canyon (śniadanie)
Dzisiaj wcześnie rano odwiedzą Państwo niesamowite Uluru (Ayers Rock) ponownie, aby podziwiać zachwycającą grę kolorów na pustyni tym razem w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. Po wschodzie słońca spacer z przewodnikiem szlakiem turystycznym. Na trasie aborygeńskie malowidła naskalne i źródełko wodne Mutitjulu Waterhole. Przejażdżka wokół podstawy monolitu i wizyta w centrum kultury aborygeńskiej i okazja żeby zapoznać się bliżej z tradycją, sztuką aborygeńską, wierzeniami ludu Anangu i nabyć pamiątki wykonane przez miejscowych artystów.
W dalszym programie słynne kopuły skalne Kata Tjuta (znane też jako Olgas) w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta National Park. Po drodze wspaniałe pustynne pejzaże. Spacer po wąwozie Walpa Gorge pośród tych mistycznych skał -monolitów mających ogromne znaczenie w kulturze aborygeńskiej.
Przejazd do Kings Canyon.
WAŻNE: Prosimy pamiętać o dobrych, mocnych butach do chodzenia, wygodnym ubraniu, nakryciu głowy, kremie do opalania z wysokim filtrem i butelkach z wodą.
Nocleg #5 w hotelu Kings Canyon Resort 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 8 |  Kings Canyon - Alice Springs (śniadanie)
Malowniczy Kings Canyon znajduje się na terenie parku narodowego Watarrka National Park. Jego wapienne ściany wznoszą się na wysokość ponad 100 m. Będzie można przejść z przewodnikiem jednym z kilku szlaków turystycznych z których rozciągają się piękne widoki na kanion.
Konieczne będą odpowiednie buty, wygodne ubranie, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem i woda.
Przejazd do Alice Springs.
Nocleg #6 w hotelu Chifley Alice Springs 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 9 |   Alice Springs - Cairns (śniadanie)
Rano - czas wolny.
Transfer na lotnisko w Alice Springs. Przelot do Cairns.
Transfer do hotelu w Cairns.
Wieczorem czas wolny.
Nocleg #7 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 10 |   Cairns - Daintree/ Cape Tribulation - Cairns (śniadanie, lunch)
Całodniowa wycieczka do prastarego lasu deszczowego i parków narodowych Daintree i Cape Tribulation. Wspaniałe krajobrazy, zbocza tropikalnych gór schodzące do roziskrzonego Morza Koralowego, rozległe zatoki i plaże z rzędami palm, skaliste wysepki, pola trzciny cukrowej i wylegujące się krokodyle. Las deszczowy w Daintree jest jednym z najstarszych lasów na świecie, wydaje się jakby należał do innej epoki. Około 200 lat temu dotarł tutaj kapitan James Cook, gdy jego statek rozbił się i osiadł na atolu koralowym. W programie wycieczki wizyta w Mossman Gorge Centre, prezentacja w wykonaniu aborygeńskich właścicieli tej ziemi, spacer po wąwozie i lesie deszczowym. Spacer po słynnej plaży i wspaniałe widoki na rafę koralową z punktów widokowych. Niesamowity rejs po rzece Daintree River.
W programie tropikalny lunch w klimatycznej scenerii lasu deszczowego.
Powrót do Cairns.
Nocleg #8 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 11 |  Cairns - Wielka Rafa Koralowa - Cairns (śniadanie, lunch)
W programie rejs na Rafę, jeden z przyrodniczych cudów świata. Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii jest największym zespołem raf na świecie, rozciąga się na długości ponad 2000 km. Jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Żyje tu ponad 2000 gatunków tropikalnych ryb i niezliczone gatunki korali.
Na Rafę popłyną Państwo komfortowym ktamaranem i odwiedzą malowniczą Michaelmas Cay z przejrzystą wodą, białym piaskiem, pięknym koralem i różnorodnymi gatunkami stworzeń morskich. Będzie można wybrać snorkelling (sprzęt będzie na pokładzie) pośród bajecznie kolorowego świata podwodnego lub wygrzewanie się w śłońcu. Biolog morski podzieli się wiedzą o podwodnej florze i faunie.
Lunch w formie bufetu.
Nocleg #9 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 12- 13 |   Wylot z Cairns i przylot do Polski
Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Łączny czas lotu ok. 24 godzin.


Informacje dodatkowe o ofercie:

Cena wyjazdu*:
*Cena podana w ofercie nie jest gwarantowana i jest uzależniona od cen biletów lotniczych, sezonu, dostępności hoteli, kursu wymiany walut etc. w dniu dokonywania płatności

Cena wyjazdu (za 1 os.) zawiera:
- loty na trasie Warszawa – Sydney, Sydney - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns, Cairns - Warszawa z wszystkimi opłatami i podatkami
- zakwaterowanie 9 nocy w podanych w programie i poniżej hotelach 3-4*
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko oraz transfery podczas całego programu wycieczki
- wycieczki zgodnie z programem
- posiłki zgodnie z programem
- opłaty za wstępy do wszystkich parków narodowych
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu TU Signal Iduna Polska S.A.

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza wyszczególnionymi w programie
- innych wydatków własnych

Lista proponowanych hoteli 3.5* zawartych w programie:
1) AUSTRALIA, Sydney – TRAVELOGE WYNYARD SYDNEY 3.5*, 3 noce
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g255060-d257290-Reviews-Travelodge_Wynyard_Sydney-
Sydney_New_South_Wales.html
2) AUSTRALIA, Ayers Rock – LOST CAMEL 3.5*, 1 noc
http://www.lostcamelhotel.com
3) AUSTRALIA, Kings Canyon - KINGS CANYON RESORT 3.5*, 1 noc
http://www.kingscanyonresort.com.au/Resort-Hotel.aspx
4) AUSTRALIA, Alice Springs – CHIFLEY ALICE SPRINGS 3.5*, 1 noce
http://www.chifleyhotels.com.au/alice-springs/chifley-alice-springs-resort
5) AUSTRALIA, Cairns – BAY VILLAGE TROPICAL RETREAT 3.5*, 3 noce
http://www.bayvillage.com.au/Zapraszamy!