Egzotyczna Australia

Szczegóły oferty

Kod oferty: NZ-123
Miejsce: Australia
Długość pobytu: 18 dni
Termin wyjazdu: dowolne
Miejsce wylotu: dowolne
Cena: 18 164 zł/os.

Zdjęcia (od lewej): 1. Kangury - Tourism Australia Copyright, 2. Park Narodowy Daintree  - Tourism Australia Copyright, 3. Sydney - Tourism Australia Copyright, 4. Sydney - Tourism Australia Copyright, 5. Wyspa Kangura - Tourism Australia Copyright, 6. Melbourne - Tourism Australia Copyright, 7. Wielka Rafa Koralowa - Tourism Australia Copyright, 8. Góry Błękitne - David Ireland/ Tourism Australia, 9. Uluru - James Fisher/ Tourism Australia Copyright, 10. 12 Apostołów - Bothfeet

 

Program wyjazdu: Egzotyczna Australia


Czas trwania: 18 dni  (14 nocy na miejscu)
Dostępność: cały rok
Typ:


Dzień 1 - 2 |   Wylot z Polski - przelot do Australii
Wylot z Polski do Melbourne.
Łączny czas przelotu to ok. 24 godzin. Różnica czasu  to GMT +10 godzin.
 
Dzień 3 |   Przylot do Melbourne (kolacja)
Przylot do Melbourne w godzinach rannych
Czas wolny na odpoczynek.
W godzinach popołudniowych przejażdżka i zwiedzanie Melbourne z pokładu zabytkowego tramwaju w stylu kolonialnym z 1927 roku przerobionego na restaurację pierwszej klasy. W trakcie zwiedzania wspaniała 3-daniowa kolacja. Przejażdżka obejmuje malowniczą trasę po pięknych ogrodach, obok modnych sklepów i galerii, eleganckich domów, centrum miasta i głównych jego atrakcji. Po drodze Town Hall, War Memorial i Ogrody Botaniczne. Tramwajowa restauracja oferuje doskonałą kuchnię i ogromny wybór wspaniałych australijskich gatunków win.
Nocleg #1 w hotelu Pensione Hotel 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 4 |   Melbourne - Great Ocean Road/ 12 Apostołów - Melbourne (śniadanie, lunch)
Całodniowa wycieczka i zwiedzanie malowniczego wybrzeża stanu Wiktoria jedną z najpiękniejszych na świecie tras widokowych - Great Ocean Road. Po drodze wspaniała panorama Melbourne z mostu Westgate Bridge (najdłuższy most w Australii), urocze nadmorskie miasteczka, popularne  i chętnie odwiedzane przez turystów i surferów. Lunch w uroczym miasteczku Apollo Bay. Dalsza droga wije się, omija skaliste cyple i zza każdego zakrętu wyłaniają się piękne widoki. Na niezwykła scenerię składają się strome zbocza porośnięte zielonymi lasami deszczowymi Parku Narodowego Otway, długie białe plaże i kolorowe klify. Wreszcie słynnych 12 Apostołów - malownicze ogromne skały wyłaniające się z dna oceanicznego. W dalszym programie Loch Ard Gorge, Cape Patton Lookout, Port Campbell, London Bridge i wiele okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć.
Powrót do Melbourne.
Nocleg #2 w hotelu Pensione Hotel 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 5 |   Melbourne - Adelajda (śniadanie)
Transfer na lotnisko i przelot do Adelajdy.
Transfer z lotniska do hotelu.
Reszta dnia - czas wolny.
Nocleg #3 w hotelu Mercure Grosvenor Hotel 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 6 |  Adelajda - Wyspa Kangura (śniadanie, lunch)
Transfer z hotelu  i przeprawa promem na Wyspę Kangura.
W programie2-dniowa wycieczka z przewodnikiem, mała grupa, samochód terenowy.
Wyspa Kangura określana jest jako australijskie Galapagos i jest rajem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Wizyta w przepięknej Zatoce Fok, spacer po plaży pośród wylegujących się tam lwów morskich. Spacer po buszu wypatrując koala i kakadu na tamtejszych drzewach eukaliptusowych.
Pyszny lunch z lampką wina w otoczeniu australijskiego buszu.
Nocleg #4 w hotelu 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 7 |   Wyspa Kangura - Adelajda (śniadanie, lunch)
Dzisiaj drugi dzień na Wyspie Kangura. W programie zachodnia część wyspy do jednego z najstarszych i najważniejszych parków narodowych, Flinders Chase National Park. Spacer na spotkanie kangurom, wallabie, australijskim ptakom. Terene tego parku to także niesamowite widoki, nadmorska sceneria, unikalna flora i fauna. Inne atrakcje to Remarkable Rocks - interesujące skały o fantazyjnych kształtach chętnie odwiedzane przez miłośników fotografii, Admiral's Arch - niezwykła formacja skalna z kolonią fok. Ciekawa też jest Cape du Couedic, latarnia morska z 1909 roku. Odwiedzą Państwo również Kelly Hill Conservation Park zamieszkiwany przez kangury i Point Ellen w zatoce Vivonne Bay.
Lunch w scenerii australijskiego buszu.
Powrotna przeprawa promem i powrót do Adelajdy.
Nocleg #5 w hotelu Mercure Grosvenor Hotel 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 8 |   Adelajda - Sydney (śniadanie)
Transfer na lotnisko. Przelot do Sydney i transfer do hotelu.
Czas wolny.
Nocleg #6 w hotelu Travelodge Wynyard 3.5* (Double Guest Room)

Dzień 9 |   Sydney  - Góry Błękitne - Featherdale Wildlife Park - Sydney (śniadanie, lunch)
W programie całodniowa wycieczka w słynne Góry Błękitne (ok. 100 km na zachód od Sydney) położone na terenie jednego z najpiękniejszych parków narodowych Australii i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze fantastyczna panorama Sydney i wspaniałe widoki, przejazd przez Harbour Bridge i obok imponującej wioski olimpijskiej w Homebush wybudowanej specjalnie na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Góry Błękitne swoją nazwę zawdzięczają porastającym je lasom drzew eukaliptusowych. Olejki eteryczne zawarte w liściach tych drzew ulatniają się i dają wrażenie niebieskiej mgiełki unoszącej się w powietrzu. Występuje tu wspaniała przyroda, przepiękne widoki na strome doliny, wodospady, wąwozy, ukryte kaniony, malownicze urwiska, drzewa gumowe, niesamowite kontrasty kolorystyczne, ogromne przestrzenie, nienaruszona australijska przyroda i wiele więcej. Odwiedzą Państwo punkt widokowy Echo Point skąd rozciągają się niesamowite widoki, w tym na najbardziej znaną formację skalną Three Sisters (3 Siostry) - przewodnik opowie związane z nią legendy aborygeńskie. Będą się Państwo poruszali samochodem terenowym i dzięki temu będą mogli dostać się na boczne drogi i dojechać do wspaniałych punktów widokowych. W miasteczku Katoomba okazja do dodatkowych wrażeń i podziwiania malowniczych widoków z najbardziej stromej na świecie kolejki linowej Scenic Railway.
W programie wycieczki poranna herbata w głębi australijskiego buszu bardzo możliwe że w towarzystwie dzikich kangurów, koala, kakadu i innych mieszkańców buszu w ich naturalnym środowisku. Pyszny lunch w górskim hotelu ze wspaniałymi widokami, doskonałą kuchnią i pełną życzliwości australijską gościnnością.
W dalszym planie dnia wizyta w Featerdale Wildlife Park i spotkanie z australijskimi zwierzętami. Wspaniałe interaktywne doświadczenie i okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z kangurami, emu i koala!
Mała grupa, podróż komfortowym samochodem terenowym, doświadczony przewodnik.
Nocleg #7 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5* (Double Guest Room)

Dzień 10 |   Sydney (śniadanie)
Zwiedzanie miasta w godzinach porannych. Wycieczka z przewodnikiem do słynnej dzielnicy Bondi i na kultową plażę Bondi Beach, spacer po historycznej starówce The Rocks pełnej urokliwych, małych uliczek i sklepików z doskonałej jakości pamiątkami. Jest to najstarsza dzielnica Sydney i to tam osiedlali się pierwsi mieszkańcy miasta przybyli w 1788 roku, w większości zesłańcy. Następnie zwiedzanie słynnej Opery, Hyde Park, St Mary’s Cathedral, Parliament House i Art Gallery. Spacer po Ogrodach Botanicznych i niesamowite widoki na dzielnicę biznesową ze słynnymi drapaczami chmur. Punkt widokowy Mrs Macquire Chair i wspaniałe widoki na Operę i słynny Harbour Bridge, następnie przepiękne widoki The Gap.
Popołudnie i wieczór - czas do wolny.
Nocleg #8 w hotelu Travelodge Wynyard Sydney 3.5* (Double Guest Room)

Dzień 11 |   Sydney - Ayers Rock (śniadanie, kolacja)
Transfer na lotnisko w Sydney. Przelot do Ayers Rock. Transfer z lotniska do hotelu.
Późnym popołudniem odwiedzą Państwo Uluru (znane również jako Ayers Rock), jedną z głównych atrakcji Australii, słynną świętą górę Aborygenów stojącą na środku pustyni od 100 mln lat. To najbardziej rozpoznawalne dzieło natury na ziemi. Będą Państwo obserwować Uluru o zachodzie słońca jak pod wpływem światła słonecznego mieni się niesamowitymi kolorami na tle rozgwieżdżonego nieba dostarczając niezapomnianych wrażeń.
W tej scenerii, z widokiem na Uluru, wspaniała kolacja, dania  inspirowane kuchnią aborygeńską, tradycyjne aborygeńskie tańce, pokaż gry na didgeridoo, astronom objaśni mapę nieba, a fotograf uwieczni te wspaniałe chwile na australijskiej pustyni.
Nocleg #9 w hotelu Lost Camel 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 12 |   Ayers Rock (Uluru) - Kata Tjuta (Olgas) - Kings Canyon (śniadanie)
Dzisiaj wcześnie rano odwiedzą Państwo niesamowite Uluru (Ayers Rock) ponownie, aby podziwiać zachwycającą grę kolorów na pustyni tym razem w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. Po wschodzie słońca spacer z przewodnikiem szlakiem turystycznym. Na trasie aborygeńskie malowidła naskalne i źródełko wodne Mutitjulu Waterhole. Przejażdżka wokół podstawy monolitu i wizyta w centrum kultury aborygeńskiej i okazja żeby zapoznać się bliżej z tradycją, sztuką aborygeńską, wierzeniami ludu Anangu i nabyć pamiątki wykonane przez miejscowych artystów.
W dalszym programie słynne kopuły skalne Kata Tjuta (znane też jako Olgas) w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta National Park. Po drodze wspaniałe pustynne pejzaże. Spacer po wąwozie Walpa Gorge pośród tych mistycznych skał -monolitów mających ogromne znaczenie w kulturze aborygeńskiej.
Przejazd do Kings Canyon.
WAŻNE: Prosimy pamiętać o dobrych, mocnych butach do chodzenia, wygodnym ubraniu, nakryciu głowy, kremie do opalania z wysokim filtrem i wodzie do picia.
Nocleg #10 w hotelu Kings Canyon Resort 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 13 |  Kings Canyon - Alice Springs (śniadanie)
Malowniczy Kings Canyon znajduje się na terenie parku narodowego Watarrka National Park. Jego wapienne ściany wznoszą się na wysokość ponad 100 m. Będzie można przejść z przewodnikiem jednym z kilku szlaków turystycznych z których rozciągają się piękne widoki na kanion.
Konieczne będą odpowiednie buty, wygodne ubranie, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem i woda.
Przejazd do Alice Springs.
Nocleg #11 w hotelu Chifley Alice Springs 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 14 |   Alice Springs - Cairns (śniadanie)
Rano - czas wolny.
Transfer na lotnisko w Alice Springs. Przelot do Cairns.
Transfer do hotelu w Cairns.
Wieczorem czas wolny.
Nocleg #12 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 15 |   Cairns - Daintree/ Cape Tribulation - Cairns (śniadanie, lunch)
Całodniowa wycieczka do prastarego lasu deszczowego i parków narodowych Daintree i Cape Tribulation. Wspaniałe krajobrazy, zbocza tropikalnych gór schodzące do roziskrzonego Morza Koralowego, rozległe zatoki i plaże z rzędami palm, skaliste wysepki, pola trzciny cukrowej i wylegujące się krokodyle. Las deszczowy w Daintree jest jednym z najstarszych lasów na świecie, wydaje się jakby należał do innej epoki. Około 200 lat temu dotarł tutaj kapitan James Cook, gdy jego statek rozbił się i osiadł na atolu koralowym. W programie wycieczki wizyta w Mossman Gorge Centre, prezentacja w wykonaniu aborygeńskich właścicieli tej ziemi, spacer po wąwozie i lesie deszczowym. Spacer po słynnej plaży i wspaniałe widoki na rafę koralową z punktów widokowych. Niesamowity rejs po rzece Daintree River.
W programie tropikalny lunch w klimatycznej scenerii lasu deszczowego.
Powrót do Cairns.
Nocleg #13 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 16 |  Cairns - Wielka Rafa Koralowa - Cairns (śniadanie, lunch)
W programie rejs na Rafę, jeden z przyrodniczych cudów świata. Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii jest największym zespołem raf na świecie, rozciąga się na długości ponad 2000 km. Jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Żyje tu ponad 2000 gatunków tropikalnych ryb i niezliczone gatunki korali.
Na Rafę popłyną Państwo komfortowym ktamaranem i odwiedzą malowniczą Michaelmas Cay z przejrzystą wodą, białym piaskiem, pięknym koralem i różnorodnymi gatunkami stworzeń morskich. Będzie można wybrać snorkelling (sprzęt będzie na pokładzie) pośród bajecznie kolorowego świata podwodnego lub wygrzewanie się w słońcu. Biolog morski podzieli się wiedzą o podwodnej florze i faunie.
Lunch w formie bufetu.
Powrót do hotelu.
Nocleg #14 w hotelu Bay Village Tropical Retreat 3.5* (Standard Double Room)

Dzień 17- 18 |   Wylot z Cairns i przylot do Polski
Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Łączny czas lotu ok. 24 godzin.


Informacje dodatkowe o ofercie:

Cena wyjazdu*:
*Cena podana w ofercie nie jest gwarantowana i jest uzależniona od cen biletów lotniczych, sezonu, dostępności hoteli, kursu wymiany walut etc. w dniu dokonywania płatności

Cena wyjazdu (za 1 os.) zawiera:
- loty na trasie Warszawa – Australia oraz przeloty lokalne z wszystkimi opłatami i podatkami
- zakwaterowanie 14 nocy w podanych w programie i poniżej hotelach 3.5*
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko oraz transfery podczas całego programu wycieczki
- wycieczki zgodnie z programem
- posiłki zgodnie z programem
- opłaty za wstępy do parków narodowych
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu TU Signal Iduna Polska S.A.

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza wyszczególnionymi w programie
- innych wydatków własnych

Lista proponowanych hoteli 3.5* zawartych w programie:
1) AUSTRALIA, Melbourne - PENSIONE HOTEL 3.5*, 2 noce
http://pensionehotelmelbourne.street-directory.com.au/?r=1&rg-0-a=2&rg-0-c=0&did=221&vid=1
2) AUSTRALIA, Adelaide - MERCURE GROSVENOR HOTEL 3.5*, 2 noce
http://www.mercuregrosvenorhotel.com.au
3) AUSTRALIA, Kangaroo Island - Hotel 3.5*, 1 noc
4) AUSTRALIA, Sydney – TRAVELOGE WYNYARD SYDNEY 3.5*, 3 noce
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g255060-d257290-Reviews-Travelodge_Wynyard_Sydney-
Sydney_New_South_Wales.html
5) AUSTRALIA, Ayers Rock – LOST CAMEL 3.5*, 1 noc
http://www.lostcamelhotel.com
6) AUSTRALIA, Kings Canyon - KINGS CANYON RESORT 3.5*, 1 noc
http://www.kingscanyonresort.com.au/Resort-Hotel.aspx
7) AUSTRALIA, Alice Springs – CHIFLEY ALICE SPRINGS 3.5*, 1 noc
http://www.chifleyhotels.com.au/alice-springs/chifley-alice-springs-resort
8) AUSTRALIA, Cairns – BAY VILLAGE TROPICAL RETREAT 3.5*, 3 noce
http://www.bayvillage.com.au/Zapraszamy!